רקע על COVID-19 ומשפחת הקורונה

בשבועות האחרונים אנו עדים להתפרצות וירוס חדש שלא תואר עד כה. ארגון הבריאות העולמי קרא לוירוס בשם SARS-CoV-2 והמחלה נקראת COVID-19.

 

משפחת וירוסי הקורונה מהווים גורם תחלואה מרכזי, שיכול להתבטא בתור צינון פשוט ועד מחלות קשות מאוד. שני וירוסים ממשפחה זו כבר עלו לכותרות בשנים האחרונות:

הראשון, Middle East Respiratory Syndrome או בקיצור MERS-CoV. השני, Severe Acute Respiratory Syndrome או בקיצור SARS-CoV.

 

שני וירוסים אלה מהווים מעין "בני דודים" של ה- COVID-19 ומאחר והם אופיינו מבחינה קלינית ומעבדתית ונחקרו יותר לעומק, נוח להשוות את הוירוס החדש אליהם על מנת שנוכל ללמוד עליו יותר. לדוגמא- אנו רואים כי היכולת האינפקטיבית (יכולת ההדבקה) של ה- COVID-19 הרבה יותר טובה מאשר של בני הדודים שלו, אך ניתן להתרשם במקביל שהוירוס פחות קטלני (יחס אנשים חולים/נשאים אל מול מספר המתים).

 

משפחת וירוס הקורונה מגיעה אל בני האדם מחיות, ולכן אחד המוקדים העיקריים החשודים להתפרצות הוא השוק בווהאן. ממצא מעניין נוסף הוא קשר גנטי בין COVID-19 לבין וירוס הקורונה שתואר בעטלפים (הקשר בין עטלפים למחלות זיהומיות בבני אדם תואר עוד רבות לפני ההתפרצות הנוכחית).

 

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הסיפור של הדרה: "הייתי בודדה עם התסמונת שלי, עם יותר שאלות מתשובות. עכשיו מרגישה לא לבד"

הסיפור של לבנה: "חשוב לשמוע ולהתייעץ וליישם דברים. זה נתן לי הרבה פוש"

אנו מתחייבים בזאת כי כל סכום התרומה מיועד לתמוך בשירות למטופלים של חברת מדינט בלבד. בעת ההעברה נא לציין בהערה: תרומה למטופלי מדינט בלבד.

הגשת בקשה לסיוע

אנא מלא את הפרטים הבאים ואנו נחזור אלייך בהקדם ! 

נשמח לעמוד לשירותכם

אנא מלאו את פרטיכם להתחלת התהליך:

דברו איתנו בצ'אט!